Medicine nowa kolekcja.

Dziś jestem bardzo zaspany, więc będzie raczej krótko (i trochę grafomańsko). Dziś będzie o nowej kolekcji marki Medicine, Iconic.

Krzyże, anioły, aureole, czaszki, witraże, św. Jerzy, Jezus i Matka Boska. To właśnie zamysł autorów Iconic, religia. Nasze koszulki mogą być ciekawe, estetyczne i bardzo kontrowersyjne, ale czy warto urażać czyjeś religijne uczucia dla ładnej koszulki za 60 zł?

Część z nich nie prezentuje znaków chrześcijańskich, są po prostu związane z tematyką Kościoła, jak na przykład… no właśnie, zorientowałem się, że one nie mają nazwy. Koszulki to T-shirty Iconic, Bluzy – Bluzy Iconic i dalej, według wzoru. No, nie powiem, żeby był to błąd, ale nie jest to ani ułatwienie w ocenie, ani w rozmowie ze znajomymi. Wyobraźmy sobie taki dialog:
– Wiesz, wczoraj byłem w Medicine i kupiłem koszulkę! Super jest!
– Serio?! Też wczoraj kupiłem T-shirta! Jaki był twój?
– Nazywał się T-shirt Madicine.
– Mój też!
– A jak twój wygląda?
– Noo jest (tu opisuje).
– Ooo, a mój (tu opisuje ten drugi).

Gdyby nie zapytali się nawzajem, jak wyglądają ich koszulki, myśleliby, że mają takie same. Troszkę naiwny dialog, ale wiecie o co chodzi.
Wybrane wzory i ich krótkie opisy.

Jak dla mnie ciekawy nadruk. Na pewno wyróżnia noszącego z tłumu. Budzi we mnie poczucie niepewności, zagrożenia. Mocny look, przeznaczony dla kobiet (choć to koszulka męska, sądzę, że przy odpowiednim doborze reszty nada się dla obu płci), jak i mężczyzn. Minimalne nawiązania do chrześcijaństwa, chyba tylko ja w tym widzę Matkę Boską. Duże znaczenie w tym wzorze odgrywa semantyka. Należy zwrócić uwagę na zawiązane oczy, wiek twarzy jak i aureolę.

Tutaj nie ma co się rozpisywać, wygląda świetnie prawie ze wszystkim. Motyw witrażu mnie zauroczył. Kropka.

No, wzór ten nie jest łatwy do opisania. Estetyczny, przyciągający wzrok, aż krzyczy „Kup mnie!”. Ale rodzą się pewne wątpliwości. Jezus? Ale serio, Jezus? Na koszulce? Nie jestem nie wiadomo jak wierzący, ale są pewne granice. W Polsce zostałbym źle odebrany nosząc tą koszulkę. Nie wiem jak Ty, ale ja źle bym się czuł z takim wzorem, nieważne gdzie bym chodził.

Damska, wzór – niebieskawy anioł. Ładna. Jeśli się nie mylę, część bez nadruku jest antracytowa, albo szara. Ale, jak wszyscy wiemy, zdjęcia przekłamują kolory, a tej bluzki na żywo nie widziałem.

T-shirt męski, jaki jest, każdy widzi. Czy to Matka Boska, czy Maria Antonina, czy Maria Magdalena nie wiem (jeśli wiesz, pisz w komentarzach). Jest na mojej liście zakupów. To, co mi się w nim podoba to ładne przejście nadruku w „materiał” koszulki.

Na tym kończę dzisiejszy artykuł. Mam nadzieję, że Ci się podobał, zapraszam również do oceniania, komentowania i wszystkich innych form komunikacji. 🙂

Strona marki o której był cały artykuł:

 http://www.wearmedicine.com

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s